Сьогодні коректори для постави застосовуються для усунення деформацій хребетного стовпа різної природи та характеру. Коректор постави може бути представлений різними варіантами конструкцій, виходячи з типу патології та стадії захворювання хребта, віку пацієнта, індивідуальних особливостей. Для спини жорсткий корсет може прописати лише лікар. Після встановлення діагнозу, клінічних досліджень підбирається індивідуально реклінатор.
Функціональні можливості та особливості реклінатора постави
Реклінатор - конструкція на вигляд нагадує корсет, медичною сферою використовується для досягнення в ході експлуатації рівної постави або зменшення ступеня викривлення. Використовується корсет на спину при локалізації деформації у грудному відділі. Крім корекції постави, експлуатація лікувального виробу при сутулості може переслідувати інші цілі. Виріб дозволяє впоратися із порушеннями м'язової рівноваги після різних захворювань. У процесі носіння реклінатора вдається досягти стабілізації ходьби.
Різновиди бандажів для постави:
- Жорсткий реклінатор. Виріб оснащується додатковими "ребрами" із твердого матеріалу. Фіксація на тілі пацієнта відбувається за рахунок застібок. Тверді елементи підтримують правильне положення хребта, сприяють розслабленню м'язів спини у грудному відділі.
- Грудний бандаж. Конструкція не передбачає наявність жорстких вставок. При незначних змін у грудній ділянці хребетного стовпа коректор від сутулості сприяє відновленню анатомічних особливостей постави.
- Груднопоперековий бандаж. Варіант коректора спини при наявності проблем із грудним та поперековим відділом хребта. Найчастіше використовується при травматичних змінах у тканинах, ніж при виправленні постави.
Надійна фіксація корсета у хребетного стовпа забезпечується рахунок спеціальних застібок. Пацієнт із сутулістю самостійно одягає коректор. Застібки найчастіше знаходяться збоку. Коректор на спину навряд чи непомітний під одягом, але від сутулості допомагає краще за інші ортопедичні засоби. Навіть корсет для корекції постави із жорсткими вставками легко ховається під літнім одягом.
Коли слід використовувати коректор постави для спини?
Про необхідність експлуатації корсета для лікування хребетного стовпа та проведення профілактичних процедур повідомляє лікар. За наявності змін у хребті на останніх стадіях прописує корсет для корекції постави із твердими вставками. Застосовувати коректор від сутулості можуть дорослі та діти. Ще одне показання до застосування пристосування – травми та захворювання спини.
Бандаж для вирівнювання постави без жорстких вставок варто купувати дітям у момент формування кісткових тканин. Виріб дозволить забезпечити правильний розвиток м'язів спини, уникнути появи сутулості та викривлень.
При травмах призначити бандаж на хребта може лікар. Зазвичай призначається використання жорсткого коректора з можливістю налаштування різних параметрів. Налаштування пристрою робить лікар виходячи з діагнозу.
Реклінатор - найкращий варіант ортопедичного пристосування, що вирівнює поставу. Особливо актуальним є застосування пристосування в підлітковому віці.
Особливості підбору корсета для виправлення постави
При покупці реклінатора на спину слід визначитися з наступними моментами:
- Причина придбання. Існують профілактичні та лікувальні бандажі. Профілактичні бандажі представлені еластичною конструкцією без додаткових вставок. Лікувальні корсети можуть мати посилену, жорстку конструкцію.
- Матеріал виготовлення пристосування. Варто віддати перевагу екологічно безпечним, гіпоалергенним матеріалам. Вітається натуральний матеріал, що дихає (максимально комфортного використовується).
- Вартість. Ціна коректора вирівнює поставу залежить від виробника. Більш відомі виробники пропонують корсети на хребет із помірною ціною та перевіреними властивостями.
Рекомендувати певну модель пристрою може лише лікар. Профілактичний корсет для вирівнювання постави можна придбати без призначення. Варто по таблиці виробника визначити розмір ортопедичного виробу, щоб дійсно вирівняти поставу. Розмір визначається виходячи із зростання та обхвату грудей пацієнта.
Правила експлуатації корсета для спини
Після пробудження у вертикальному положенні необхідно надіти реклінатор. Бандаж слід зафіксувати спочатку знизу, потім у грудному відділі. Фіксуючі коректори від сутулості лямки кріпляться спереду. З метою забезпечення максимально щільного прилягання виробу до тіла слід обвести навколо рук спеціальні петлі, потім зафіксувати лямки за допомогою липучок.
Протягом дня необхідно контролювати рівень фіксації корсета. Еластичні лямки поступово розтягуються. Протягом дня потрібно кілька разів заново зафіксувати виріб.